Neonatolog dziecięcy w Poznaniu

W Neomedica przyjmuje wiele specjalistów. Jeśli szukasz neonatologa dziecięcego, to właśnie tu znajdziesz dobrych specjalistów. Aby poznać pełna ofertę oraz umówić dziecko na wizytę, sprawdź stronę internetową gabinetów Neomedica: . Wiele osób ma obawy o swoje dziecko i chce mieć pewność, że jego dziecko jest zdrowe. Odpowiedni neonatolog dziecięcy pozwoli rozwiać wątpliwości oraz wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Badanie USG przezciemiączkowe głowy

W czasie wizyty lekarz może sprawdzać prawidłowość rozwoju maluszka. Jednym z badań, które może wykonać, to badanie USG przezciemiączkowe, które pozwoli mu na ocenę rozwoju układu nerwowego oraz mózgu, do czasu zrośnięcia się ciemiączka. Jest to badanie nieinwazyjne, do którego mama z dzieciątkiem nie musi się przygotowywać. Warto jednak zadbać, by maluch był wyspany i spokojny, wtedy badanie przeprowadza się szybciej i spokojniej.

Echo serca dziecka

Badania, które wykonywane są w naszych gabinetach, to między innymi USG doppler serca dziecka (echo serca). Jest to bezinwazyjne badanie ultrasonograficzne. Echo to ruchomy obraz serca dziecka w akcji. Echo wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, czasami nazywane ultradźwiękami, które to echo lub „odbijają się” od serca, tworząc obrazy bijącego serca na ekranie telewizora i nagrywając je. Można w ten sposób zobaczyć przepływy krwi, działanie zastawek, czy też wykryć ewentualne wady serca.