płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne – przeczytaj i poznaj nowe trendy w wystroju mieszkań

płytki heksagonalneWszyscy uwielbiają klasyczne kafelki, które teraz dostępne są w najróżniejszych wzorach. Jednakże czasami zdarza się, że szukamy czegoś z odrobiną wyrafinowania. Geometryczne wzory są obecnie niezwykle popularnym trendem we wnętrzach, więc nic dziwnego, że sześciokątne płytki heksagonalne stały się obowiązkowym elementem wyrazistej ściany lub podłogi.

Mozaika heksagonalna – wszystko co powinieneś wiedzieć

Płytki heksagonalne świetnie nadają się do tworzenia przyciągających wzrok projektów ścian lub podłóg w Twoim domu bez konieczności angażowania się w odważne wzory lub kolory. Niezależnie od tego, czy są używane na całej powierzchni jako element przejściowy, czy jako sposób na zabawę odcieniami kolorów, płytki o strukturze plastra miodu otwierają cały świat pomysłów, które wykraczają poza klasyczne wzory.

Hexagon płytki dają możliwość zabawy wzorami i kształtami. Najbardziej tradycyjnym podejściem jest ułożenie ich prostopadle, z pionowymi rzędami starannie odsuniętymi od siebie, ale można również przechylić je na ich róg, aby rzędy biegły poziomo. Jest to szczególnie skuteczne podejście w przypadku wyrazistego elementu ściennego lub lustra, ponieważ kąty narożne nadają kształtowi dodatkową ostrość. Więcej o płytkach hexagonalnych przeczytasz na stronie: https://sklepmo.pl/

Innym popularnym sposobem wykorzystania sześciokątnych wzorów są płytki podłogowe heksagonalne. Najczęściej wykorzystuje się je na podłodze przejściowej, na której można podzielić obszary pomieszczenia, zmieniając materiały i kolory. Większość podłóg przejściowych używa twardego drewna jako materiału wyjściowego i możesz użyć sześciokątnych płytek podłogowych, aby stworzyć stopniowe przejście i otworzyć swoją przestrzeń.

Płytki podłogowe heksagonalne – jak uniknąć błędów przed zakupem

Podłogi przejściowe, na które składają się płytki heksagonalne to przydatny sposób na stylowe dzielenie części otwartej przestrzeni. Odśwież swój korytarz z twardego drewna za pomocą wyrazistego wejścia z płytek lub bezproblemowo połącz swoje otwarte przestrzenie, łącząc sześciokątne płytki kuchenne z drewnianymi podłogami w salonie lub jadalni.

Mozaika heksagonalna staje się coraz bardziej popularna. Zarówno ściany na których została ułożona jak i podłogi nadają całemu toczeniu niezwykłej nowoczesności i elegancji.